přeskočit k navigaci »

úvodní stránka » Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně, nejmenší, ale nejpůvabnější z lázní známého západočeského trojúhelníku, byly založeny v roce 1793 z rozhodnutí rakouského císaře Františka I. Leží uprostřed 200 hektarů krásných parků a lesoparků. Jsou proto často nazývány "zelenou perlou Chebska".

Františkovy Lázně a lázeňství

Svou proslulost získaly Františkovy Lázně díky léčivým pramenům. Ty byly známé a také užívané již ve středověku. Pitím jejich vody se léčili nejen chebští měšťané, ale už i bratr krále Přemysla Otakara I. kníže Břetislav. Samotné lázně byly založeny v dubnu 1793, kdy císař František I. souhlasil s tím, aby nesly název Ves císaře Františka. Jméno Lázně císaře Františka převzaly až v roce 1807. Lázně v současnosti navazují na svou slavnou minulost a s velkým úspěchem zde léčí především: nemoci srdce a krevního oběhu, pohybové ústrojí a gynekologické choroby včetně ženské neplodnosti.

Františkovy Lázně
Františkovy Lázně
Františkovy Lázně
 

Léčivé zdroje

Z více než dvou desítek místních pramenů vyvěrají takzvané "studené síranoalkalické kyselky" s vysokým obsahem minerálních solí. Světovou raritou je pramen Glauber IV., který jich má 23 gramů na litr. Kromě již zmíněných pramenů je město bohaté i na další přírodní léčivé zdroje, např. sirnoželezitou slatinu a zřídelní plyn.

Památky a zajímavosti

Lázeňské městečko plné klidných promenád, parků a zeleně nabízí také významné lázeňské památky především v empírovém a klasicistním slohu.

  • Městské muzeum
  • Společenský dům - INGO Casino
  • Zámeček
  • Chrám sv. Jakuba
  • Podivná rozhledna (Salingburg)
  • Evangelický kostel
  • Kostel povýšení sv. Kříže
  • Aquaforum (bazénový komplex)
Františkovy Lázně
Františkovy Lázně
Františkovy Lázně
 

Ubytujte se na dosah všem zajímavostem Františkových Lázní v pensionu Abbazia.
On-line rezervace »

 

Pension a restaurace Abbazia Františkovy Lázně
Francouzská 169/1, 351 01 Františkovy Lázně
Tel.: +420 354 542 660
E-mail: abbazia@seznam.cz