Taneční hodiny pro dospělé

Díváte se na tyto řádky a s vděkem vzpomínáte na své chápající rodiče, kteří Vás ve věku šestnácti let díky bohu nenutili za každou cenu absolvovat společné taneční lekce s Vašimi vrstevníky? Ťukáte si na čelo a zíráte na to, co to proboha mohlo autora předkládaných řádků vůbec napadnout, že se pouští právě do této oblasti, s níž mnoho dospělých osob nechce mít vůbec nic společného? Pak jste přesně těmi pravými adepta na to pročíst se celým příspěvkem pěkně až do jeho konce. Možná se pak Váš pohled na celé to tančení poněkud promění.

taneční hodiny

Tanec = klíč k srdci žen

Mnozí z Vás, milí pánové, to jistě tuší, i když by to nikdy nechtěli přiznat nahlas a otevřeně. Muži, kteří se nebojí provést ženu po parketu to mají u opačného pohlaví tak nějak jednodušší. Také už jste si toho stačili všimnout, že? Ano, je to skutečně pravda. Nemusíte být zrovna baletním mistrem, abyste mohli své partnerce dokázat, že si jí všímáte, záleží Vám na ní a vážíte si jí jako žádné druhé. Právě k tomu je tanec nástrojem jako stvořeným. Protože jak asi chcete zapůsobit na svou vysněnou budoucí druhou polovičku, když Vás vystraší i obyčejný walz?

Tanec = společenská událost

Neumět tančit je jedna věc. Nikdo nemůže očekávat, že každý, s kým přijde do kontaktu, bude na parketu jako ryba ve vodě. Nechtít se zúčastnit tanečních zábav je však něco zcela odlišného. Pánová, každá soudná žena Vám jistě ráda odpustí nějaké to občasné šlápnutí na nožku nebo třeba nepovedenou otočku. Co Vám však dáma nikdy nezapomene? To, že kvůli Vám seděla celý večer v koutě, zatímco ostatní ženy vířili po parketu a bavily se. Pokud jste do společnosti, kde hraje hudba, musíte být připraveni na to, že nastane chvíle, kdy ženy budou chtít tančit. Slušností a společenskou konvencí pak má být ze strany mužů snaha o to, aby ženy nezůstávaly seděl na svých židlích, ale měly možnost se podobného společenského reje také aktivně zúčastnit.

nohy tanečníků

Tanec = umění, které se dá naučit

Pokud tvrdíte, že pro Vás není možné podobné společenské události absolvovat a dodržovat přitom společenské zvyklosti (protože vězte, že opak je projevem neslušného a nezralého chování), existuje jednoduché řešení. Zkuste se zapsat do tanečních kurzů pro dospělé, kde Vám alespoň nejnutnější základy tanečního umění předají způsobem, jenž pro Vás bude srozumitelným.