Co je potřeba, aby byla proteinová dieta skutečně účinná

Není pochyb o tom, že ženy chtějí být krásné. Málokdo si ale uvědomuje, jak hluboko je tato „povinnost“ něžného pohlaví vypadat co nejlépe zakořeněna. Například nad mužem, který má na sobě poněkud špinavé tričko, bychom se příliš nepozastavili – pravděpodobně jede ze zaměstnání, kde se ušpinil. Kdyby to samé udělala žena, okamžitě bychom ji odsoudili.

A k tomu samozřejmě patří i dokonalá postava. U mužů i u žen je dnes žádoucí štíhlá, lehce osvalená postava. Ovšem ženy jsou pod mnohem větším tlakem, aby se tomuto ideálu skutečně přiblížily. Jen se zamysleme, jak se díváme, když potkáme ženu s nadváhou a když potkáme takového muže.

bazen4

Bohužel, současný styl života, kdy naprostá většina z nás má sedavé, avšak psychicky poměrně náročné zaměstnání, tomu příliš nepomáhá. Není tedy divu, že se především ženy snaží najít nejrůznější zkratky, jak své ideální hmotnosti dosáhnout, ideálně bez toho, že by musely nějak výrazněji měnit svůj životní styl.

Jedním z obvyklých prostředků jsou nejrůznější změny stravy, jako například proteinová dieta. Zde se počítá s tím, že omezení příjmu kalorií povede k obrácení energetické rovnice, tedy že vydáme více energie, než jí přijmeme, což povede ke snížení hmotnosti.

detox1

V teorii to sice zní pěkně, avšak ve většině případů to příliš nefunguje. Má to samozřejmě jednoduchý důvod. Vydáváme totiž tak málo energie, že bychom museli mít skutečně velmi nízký přísun potravin. Ovšem ten by musel být tak malý, že bychom neměli šanci dostat veškeré živiny, které naše tělo potřebuje ke svému provozu. Jaké by byly zdravotní následky, není třeba asi říkat.

Jistě, existují nejrůznější koktejly a jiné doplňky stravy či léky na hubnutí, které mají pomoci zrychlit metabolismus, aby spaloval více energie. Avšak jejich efekt je tak mizivý, že se prakticky nijak neprojeví.

Nejlepší cestou, jak zhubnout, zůstává tedy stále snížení příjmu potravy ve spojení se cvičením. Zkuste to a uvidíte, že výsledky se dostaví. Navíc se potom budete rozhodně cítit lépe.