Co vše zahrnuje cena revize elektroinstalace

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že naprostá většina z nás by se již bez elektřiny neobešla. Stačí se jen podívat, co vše okolo nás pohání, ať už přímo ze sítě či pomocí baterií. Jen málokdo z nás by například v létě chtěl být bez ledničky či mrazáku.

Avšak k tomu je potřeba, aby bylo elektrické vedení po celé jeho délce v pořádku. I to je důvod, proč odborníci doporučují nechávat provádět pravidelné prohlídky. Díky nim jsou odhalena drobná poškození dřív, než stačí způsobit nějaký problém. A je jasné, že je to potřeba – stačí se jen podívat na statistiky, kolik požárů je způsobeno vadnou elektroinstalací.

elektrina1

Ovšem je jasné, že tato služba, podobně jako kterákoliv jiná, nebude zadarmo. A bohužel, na rozdíl od některých jiných, zde skutečně je potřeba, aby prohlídku provedl kvalifikovaný odborník. Pouze ten má totiž dostatečné znalosti a potřebné nástroje k tomu, aby ji mohl vykonat.

Mnozí lidé se však ptají, co přesně cena revize elektroinstalace zahrnuje, zvláště když v některých případech není nejmenší. Mají totiž strach, aby zbytečně neplatili víc, než musí. To je samozřejmě pochopitelné, avšak je tato obava skutečně na místě? Abychom si mohli odpovědět, musíme se podívat, za co vše vlastně platíme.

V první řadě je to použitý materiál. Do toho jsou zahrnuty i nástroje, u kterých se, podobně jako u automobilů, počítá amortizace. To znamená, že platíme pouze část jejich ceny. Není to tedy obvykle nijak vysoká položka.

elektrikar4

Do této kategorie patří i automobil, a vše, co k němu patří, tedy amortizace i pohonné hmoty. Ani to netvoří příliš velkou část, i když samozřejmě záleží na tom, jak dlouho a daleko musí onen pracovník jet.

Pak zde máme mzdu zaměstnanců. A zde se již onen obnos znatelně projeví. Přesto je to nezbytná položka, neboť i onen pracovník musí živit svou rodinu.

V neposlední řadě je to pak zisk firmy. Ani ten nelze přeskočit – kvůli němu to koneckonců dělá. Věřte tedy, že se rozhodně vyplatí to vše zaplatit.