Ideální nábytek do menších bytů


Ceny nájemního i vlastního bydlení raketově rostou a konec tohoto trendu je v nedohlednu. I proto musí stále více rodin žít v menších prostorách, jež jsou z logiky věci levnější. Problém je, že tyto prostory jsou často nedostatečné. Jinak se žije v garsonce jednomu člověku nebo páru a jinak rodině se dvěma, či dokonce více potomky. V takových případech je potřeba snažit se využít každý metr čtvereční místa. Toto se dá udělat více způsoby, třeba generálním úklidem, během něhož se vyhází skoro vše nepotřebné do kontejneru. Ani přes sebevětší snahu však nemusí být výsledek vždy dokonalý.

Kuchyně

Z toho důvodu je dobré se zamyslet i nad jinými způsoby. Dobrou možností je kupříkladu výměna nábytku. Ovšem nikoliv za nábytek klasický, ale moderní vestavěný. Takové jsou například skříně na míru Sten-skrine.cz, které jsou maximálně praktické a do menších bytů se dokonale hodí.

Ložnicová skříň

Nezavází

Výhoda výše zmíněného nábytku spočívá v tom, že v domácnosti příliš nezavází. Často je totiž situován do stěn, kde může samozřejmě zabírat místa kolik chce, pro běžné fungování v bytě to nemá žádný vliv. Proto jsou z vestavěných skříní často vidět jen dveře, jež se sice dají otevírat klasickým způsobem dopředu dozadu, nicméně mnohem preferovanější je dnes již spíše otevírání do stran. Díky tomu se také dokáže ušetřit docela dost místa a člověk si tudíž může nainstalovat nábytek třeba i do menší místnosti, kde by tradiční forma otevírání nebyla příliš možná, případně by byla dost složitá.

Dobrý materiál

Každý si samozřejmě může svůj nábytek nechat vyrobit z čeho chce, pokud mu na to dodavatel kývne. Je však dobré vyvarovat se koupi skříní z nepříliš kvalitních surovin. Je sice pravda, že tento šikovný nábytek je z větší části ve zdech, nicméně i tam dochází k postupné degradaci. Proto je lepší investovat větší částku a koupit si skříň z něčeho opravdu kvalitní.