Jak se starat o Vaše vlasy


Stříhání
Zastřihnout konečky pravidelně jednou za měsíc. Každý měsíc vyrostou o jeden až dva centimetry. Takže se nemusíte bát, že byste je měla stále krátké. Svěřit se můžete do rukou odborníka (kadeřnice/kadeřníka), či si můžete poradit samostatně. Není to nic složitého.
blondýna s dlouhými vlasy

Výživa
Ta by neměla probíhat pouze pomocí kosmetických doplňků. Důležitá je strava. Na Vašich vlasech se odráží to, jak jíte. Pokud Vám chybí nějaké vitamíny, najdete je ve stravě. Pomoci si můžete prášky, které zakoupíte v drogerii, na internetu, či v lékárně. Kosmetické doplňky, které Vám pomohou ke krásné hřívě, jsou ve velkém množství na trhu. Nejčastěji je naleznete v drogerii. Vybírat můžete z obrovského sortimentu. Hlavní je zjistit si, jaký typ vlasů máte. Dle Vašeho typu stačí pouze vybírat kosmetiku. Nejčastěji se využívají masky, balzámy a oleje.
barvení melírů
Zátěž
Pokud nemusíte, nezatěžujte je dalšími přípravky. Zbytečně nepoužívejte velké množství fixačního laku a gelu. Šampony vybírejte nejlépe ty, které neobsahují silikony a parabeny. Předcházíte tak dalšímu zatěžování.

Zkrocení objemu
Jestliže se na Vaší hlavě nachází velice objemná a hustá hříva, nejlépe ji zkrotíte prostříháním.

Fén, žehlička, kulma
Fénování, žehlení a natáčení – vysoké teploty těchto přístrojů nejsou dobré. Při používání těchto metod, byste měla využívat ochranné prostředky, proti vysokým teplotám. Ty zamezí lámání a třepení.

Schnutí
Nepoužívejte k vysoušení fén. Využívejte vzduch. Nechte je volně uschnout. Nevysušujte je zbytečně. Později uvidíte změnu .
fénování vlasů
Rada
Jestliže máte nějaký problém, svěřte se do rukou odborníka. Nejlépe uděláte, když si zajdete do kadeřnictví a necháte si poradit. Zde Vám doporučí i přípravky, které by pro Vás mohly být vhodné. Jestliže se nechcete o své vlasy starat pouze sama, choďte sem pravidelně. Počítejte s tím, že budete mít další finanční náklad.