Kam s dětmi v zimě?

Studené a pochmurné počasí by nám nemělo zabránit v tom, abychom si užili společné chvíle s rodinou a našimi dětmi. Doma je to sice super, ale brzy se začneme nudit. Vypravte se na výlety s dětmi jakéhokoliv věku!

dětské hřiště

Miminka

U malých miminek hlavně dbejte na to, aby byla pořádně oblečená. Vyrazit můžete na vycházku nebo třeba do ZOO, dítěti se na vzduchu vždycky spí krásně, ale pro vás, je potřeba si to trochu okořenit a občas nejít jen obvyklou trasu kolem domu. Zoologické i botanické zahrady jsou i přes zimní období otevřeny, pouze si dejte pozor na upravenou otevírací dobu. Pokud jste spíše městský typ, zkuste navštívit některou z kaváren, kde kromě dětského koutku je nezbytnou součástí i přebalovací pult.

Batolata a větší batolata

Jak děti začnou chodit, nechtějí se toho vzdát a být s nimi jen doma je skoro nemožné. Samozřejmě je také můžete vzít na procházku, ale dobrou alternativou pro ně jsou herní centra, kde je spousta atrakcí jako na dětských hřištích a tam se zaručeně pořádně vyblbnou. Zkuste ve svém okolí také zjistit, zda se nepořádají nějaká cvičení pro tuto skupinu dětí nebo zkuste plavaní.
bowlingové koule

Předškoláci

Chtějí poznávat svět a je celkem jednoduché je zabavit. Jsou velice zvědaví a kreativní. Zkuste třeba interaktivní muzea pro jejich věkovou kategorii nebo výstavy obrazů z dětských pořadů nebo knížek.

Mladší školáci

Tady už můžeme zkusit i náročnější výstavy a muzea, abychom nezůstali jen u znalostí, můžeme zkusit třeba kluziště a začít učit novou pohybovou dovednost.

Starší školáci až dospívající

Puberťáci nejvíce ocení to, že posloužíte jako doprovod. V dnešní době je spousta vnitřních bazénů a aqvaparků s nejrůznějšími a nejšílenějšími tobogány. Dále budou vděční za návštěvu kina nebo společné nákupy oblečení. Dobrou pohybovou aktivitou pro ně může být třeba bowling, kde se budou cítit velmi dospěle a společně si to určitě užijete nejlépe.