Pro pohyb bez bolesti


Životospráva je základ
Každý asi ví, že je daleko lepší věnovat se zdravé životosprávě než jíst nezdravě, užívat návykové látky, kouřit a pít alkohol. Někdo by samozřejmě mohl namítnout, že pak ze života nic moc nemá, když si nedopřeje žádní potěšení, ale říká se že všeho s mírou. A v případě životosprávy to platí dvojnásob. Jsou lidé, kteří se celý dospělý život věnují zdravému životnímu stylu, a ti jsou potom většinou v lepším zdravotním stavu než ti, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní. Je jasné že tělesná váha má na zdraví opravdu velký vliv.

kolagen prášek

Už i v produktivním životě je nadváha velkým problémem. Zbytečně zatěžuje klouby, které jsou důležité pro pohyb. Jde hlavně o problém v dolních končetinách. Pro starší lidi s vyšší váhou je typické, že mají problémy s koleny a kyčlemi. Klouby jsou mnohem více zatěžované než by měly být, a když si k tomu přičtete nedostatek kolagenu už od mládí, je to koktejl, který zařídí vznik artrózy. A to je velice bolestivé onemocnění, které vede pacienta do ordinace ortopeda. Naprostá většina lidí potom čeká na výměnu kloubu, někteří dokonce více kloubů než jen jednoho.

roentgen koleno

Jak pracuje kloub?
Každý kloub v těle se skládá z jamky a hlavice. Mezi nimi je pojivo, které je tvořeno kolagenem. Jak se kloub ohýbá, hlavice klouže v jamce. Kolagen je přírodní složka a pro naše tělo je přirozený. Bohužel spolu se zvyšujícím se věkem nám kolagen v těle, a tedy i v kloubech, ubývá. A to bez ohledu na pohlaví nebo životní styl. Nicméně lidé, kteří se zabývají zdravotním životním stylem, mají mnohem blíže k užívání doplňků stravy. A právě kolagen je jeden z nich. Dá se sehnat v podobě želé bonbonů, prášku nebo tabletek, ale nejpopulárnější je právě prášek.

Budete ho užívat?
Chcete zvýšit šanci že v důchodu nebudete potřebovat nový kloub? Pak si vyberte kvalitní kolagen, který opravdu pomáhá. Orca je jeden z nejlepších kolagenů na trhu.