Svobodný život s mobilním domem

Mobilní domy jsou skvělou volbou pro všechny lidi, kteří milují svobodu a chtějí žít bez závazků. To v případě mobilního domu znamená hned několik zásadních benefitů.

na prodej

Za prvé, k pořízení mobilního domu nebudete potřebovat hypotéku.
Jeho cena je více než přijatelná a takový mobilní dům si můžete pořídit za zlomek ceny běžného bytu či stavby rodinného domu, takže zatímco u koupě běžných nemovitostí se neobejdete bez hypotéky, na pořízení vlastního mobilního domu vám bude stačit jen malý úvěr anebo dokonce pouze vaše vlastní úspory.
Navíc, pokud patříte k těm, kteří už vlastní bydlení mají, ale touží po sezónním rekreačním objektu, tak ho můžete mít ještě levněji, protože na sezónní bydlení jsou ještě nižší nároky – třeba z hlediska zateplení. A výhodná cena platí také pro všechny, kdo nepotřebují nový dům, ale vyberou si některý starší a použitý.

Za druhé, k pořízení mobilního domu nepotřebujete žádné úřední povolení.
To dokážou ocenit především všichni ti, kdo již mají s úřady své zkušenosti. A vyběhat si povolení na stavbu nového rodinného domu, to není nic snadného, spolkne to spoustu peněz, a také spoustu vašeho času a úsilí.
Nicméně i když nebudete mít žádné stavební povolení, tak i přesto si dodatečně můžete nechat přidělit číslo popisné – pokud o to budete mít zájem.

úvěr

Za třetí, mobilní dům nemá pevné základy spojené se zemí.
Takovou výhodu dokážou ocenit všechny svobodné duše, které chtějí být volné jako ptáci. Pokud se rádi a často stěhujete, pokud vám usedlý život na jednom místě nic neříká, tak je právě mobilní dům to pravé pro vás, neboť kdykoli k tomu budete cítit důvod, tak můžete zvednout kotvy a přesunout se jinam – a to společně s celou stavbou. Stačí ji nechat naložit na speciální vozidlo a jednoduše změnit adresu.
Jak je tedy vidět, tak život s mobilním domem vám nabízí mnohem více svobody a volnosti!