Co je liposukce?


Nejprve je dobré si říct, co to vlastně ta liposukce je. Jedná se o odsávání tuku z problémových partií. Její uplatnění je tedy v kosmetické chirurgii. Tato operace není řešením obeznale pouze při úpravě kontury postavy. Tuk je odsávám pomocí cannuly a aspirátoru. Množství odsátého tuku určuje lékař a to podle zdraví pacienta a druhu liposukce. Základní dělení liposukce je na modrá a suchá. Klasické metoda je suchá, která je velmi nešetrná k pokožce. Nepoužívá se při ní roztok na ošetřovanou tkáň.

obézní muž.jpg

Provádí se v celkové anestezii a tuková tkáň je rozbíjená mechanicky. Modernějším přístupem jsou liposukce mokré, do které se řadí ultrazvuková liposukce, laserová, vibrační a radiofrekvenční liposukce. Mezi nejoblíbenější právě patří ultrazvuková a to z důvodu, že je také označována jako bezbolestná. Od klasické liposukce se liší tím, že se nejedná o operativní zákrok, ale odstranění tuku z těla probíhá pomocí vysokofrekvenčního ultrazvuku. Výhodou je nejen bezbolestné odsátí, ale také to, že je bez rizik, rychlý účinek znatelný do 60 minut, rychlá rekonvalescence, vyhlazená kůže bez převisů.

obézní ženy.jpg

Co vědět po zákroku

Pokud chcete podstoupit tento zákrok, je důležité vědět pár informací co je potřeba dělat po zákroku. Naprosto zásadní je poctivé nošení kompresivního prádla. Toto prádlo brání otokům. Mělo by se nosit 24 hodin denně po dobu dvou až čtyř týdnů. Je také důležité v den zákroku po návratu domů odpočívat s tabletami od bolesti, které mohou přijít. Do práce se doporučuje vrátit třetí až čtvrtý den po zákroku.

lékařské potřeby.jpg

A kdy uvidíte výsledky? U každého jedince je to jiné. Nejprve se musí zahojit rány, otoky a modřiny. Pokud si nejste jistí stačí navštívit specializovanou kliniku, kde tento zákrok dělají a on Vám velmi rádi odpoví na všechny Vaše všetečné otázky a pomohou Vám se správně rozhodnout.

Ve spolupráci s https://recezne-produktu.cz/.