I ruční vysavač do bazénu plní svou funkci

Každý bazén vyžaduje údržbu, a jestliže počítáte s tím, že se v něm budete jen koupat, a že se voda uvnitř udrží v potřebné jakosti po celou sezónu, aniž by bylo nutné o ni pečovat, jste na omylu. K základnímu příslušenství patří filtrační okruh zahrnující čerpadlo, filtrační nádobu (převážně) s pískem, kde se zachycují drobné mechanické nečistoty, a také prostředky pro eliminaci nežádoucích mikroorganismů.

občerstvení u bazénu

Nejčastěji se pro desinfekční účely využívá chlór, buď ve formě tablet chlornanu sodného, anebo pomocí solinizační jednotky s mořskou solí, kde se elektrolýzou rozkládá sůl za vzniku chlorových a sodíkových iontů.

I přes důkladnou prevenci se však ve vodě mohou rozmnožovat řasy a vytvářet pak nežádoucí zbarvení vody a slizový povlak na stěnách a na dně bazénu. Těch se lze zbavit algicidními přípravky, ale podmínkou je pak odumřelé řasy seskupit vločkovačem do větších celků, aby se zachytily ve filtračním boxu. Část jich ale dopadne na dno a odtud je lze odstranit jedině vysavačem do bazénu.

velký bazén

Proč zvolit ruční teleskopický vysavač

Odsávání nečistot ze dna bazénu není nic neobvyklého a na trhu existuje mnoho typů těchto výrobků. Dělí se do tří základních kategorií podle technické náročnosti: První z nich jsou robotické systémy, zcela nezávislé na filtračním okruhu, ovšem tomu také odpovídá jejich vysoká cena. Druhou kategorii tvoří poloautomaty připojené ke stávající filtraci, s vlastním pohonem. Výhodou těchto zařízení je úspora času a námahy a tím se dostáváme k poslednímu typu, a sice k ručním nástavcům.

Ruční nástavec na teleskopické tyči nenechá nikoho na pochybách, že musíte vynaložit fyzickou práci a je to čistě na vašich schopnostech. Má to ale své nesporné výhody, které byste měli zvážit: Především máte přehled o tom, kde jste již čistili dno, a kde ještě ne. Značnou předností je také cena těchto vysavačů, doslova pár desítek korun. A poslední – nejdůležitější fakt: tento pohyb vám jedině prospěje k vaší fyzické kondici, posílíte imunitní systém, rozproudíte lymfu, takže pokud trávíte mnoho času sedavým zaměstnáním, ruční vysavač vám můžeme vřele doporučit.