Ne vždy stačí peníze

Lidé si v současnosti musí vydělat na svoji obživu. Ty tam jsou doby, kdy byl někdo soběstačný, a to nejenom proto, že za dávných dob, kdy neexistovaly peníze, byly nároky našich předků natolik nízké, že by už dnešního člověka neuspokojily. Dnes už toho potřebujeme dost a dost, a abychom vše potřebné měli, musíme si to kupovat. A to znamená platit za to.

Dokud má člověk peníze, funguje to skvěle. Stačí oslovit toho, kdo nám může to potřebné nabídnout, a stačí s ním to, co potřebujeme, za peníze směnit.

Jenže co když peníze předčasně dojdou? Co když člověk potřebuje nakupovat nebo hradit účty za služby, ovšem marně dumá nad tím, jak to finančně zvládnout, když je na nule nebo dokonce v mínusu?

balíček eur

Když to nejde jinak, když se neseženou peníze vlastní, může být skvělým řešením dejme tomu i půjčka. Tu si lze přece u některé z mnoha finančních institucí vzít, tu lze použít k uhrazení toho, na co momentálně vlastní peníze nestačí, a pak už se to jenom musí v následujícím období splatit.

Jenže půjčku dostane jenom ten, kdo prokáže, že ji dokáže splatit. Tomu, kdo vypadá podezřele, u koho to vypadá, že si na něm v budoucnu už nikdo nic nevezme, se docela logicky peníze formou půjčky nesvěřují.

prasátko s mincemi

A co ti, kdo půjčit potřebují a mají v úmyslu dostát svým závazkům, jenže to nejsou schopni adekvátně prokázat? Těm obvykle přichází vhod nebankovní hypotéka. U té se totiž po zájemcích nežádá splnění nesplnitelných podmínek, tady nevadí ani relativně nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a další nedostatky. Tady se musí jenom dát do zástavy nemovitost, jíž se za půjčené peníze ručí, a pak už tu nebývá problémem půjčit si klidně i spoustu peněz a na dlouhou dobu splatnosti.

A právě proto jsou takové nebankovní hypotéky volbou mnoha lidí, kteří se ocitli ve finančních nesnázích. Protože tady je vždycky naděje na úspěch.