Králík

Určitě budete mít trochu nákladů na přípravu domova pro vašeho nového přítele. Budete potřebovat boudu nebo klec, abyste ho ochránili před problémy v noci nebo když se zrovna nedíváte. Váš obchod s chovatelskými potřebami bude mít pravděpodobně sortiment ubytovacích zařízení v sortimentu cen. Nebo pokud jste zruční s nástroji, postavte si je sami. Jen nepoužívejte kuřecí drát nebo nedávejte lamely příliš blízko u sebe; pozor, není tam nic, čím by si králík mohl ublížit. Nenechávejte svého králíka uzavřený příliš dlouho. Jsou to společenská zvířátka a jsou osamělí.

m

Další výdaje mohou zahrnovat běžnou zdravotní péči, kterou byste měli poskytnout každému zvířeti. Kastrace a kastrace, očkování, léčba blech. A nezapomeňte si hlídat další zdravotní problémy, zejména ty, které jsou králíkům specifické.

Králíci obvykle nemají rádi, když je někdo drží, takže nejsou zvířetem sedícím na klíně nebo dětským parťákem na hraní. Jsou tichí, čistotní a většinou je rádi nechávají sami. Mají však rádi velkou oblast, kde se mohou pohybovat a prozkoumávat. Ujistěte se, že mají prostor pro cvičení. Zajistěte dveře do jejich boudy, abyste měli volný přístup. Jsou pohodlnější, když mají bezpečné místo, kam jít.

m

Majitelé králíků jsou jednomyslní ve chvále svých mazlíčků. Stejně jako většina ostatních domácích mazlíčků mají všichni různé povahy, dobře se spojují se svými majiteli a lze je snadno trénovat pomocí pamlsků a stejných technik jako při výcviku psa. Nemůžeme však dostatečně zdůraznit, udělejte si domácí úkol. A pokud si myslíte, že králík je mazlíček, se kterým byste mohli žít, zeptejte se na útulek ve vašem okolí. Často mají k dispozici králíky. Pamatujte, že každé zvíře potřebuje lásku a náležitou péči. Kvůli své povaze potřebují králíci trochu péče více než pes nebo kočka. Ujistěte se, že jste mu oddáni.