Práce s technikou

Víte, co udělala maturitu, tak jsem půl roku hledala práci. Nemohla jsem bohužel o žádnou zavadit, takže nakonec jsem zůstala v obchodě, kde jsem jenom vykládala zboží na pult. Ale opravdu to nebyla práce pro mě, protože mě to nebavilo a taky mě z toho bolely ramena a celá záda. Řekla jsem mamince, že tohle dělat nechci. Řekla jsem mamince, že jsem si dělala maturitu kvůli tomu, abych měla nějakou lepší a důstojnější práci. A opravdu prodavačku jsem dělat nechtěla. A kdybych náhodou chtěla dělat prodavačku v potravinách anebo ve smíšeném zboží, tak jdu samozřejmě jenom na nějaký učební obor a nedělám si maturitu.

Často jsem taky na home office.

Nakonec to dopadlo tak, že jsem naštěstí šla pracovat do elektra. Protože technika mě vlastně láká už celý život. Baví mě počítač a taky televize. A taky jsem už uměla opravit třeba rádio anebo hodinky. Pro někoho je technika asi nuda anebo něco nepochopitelného, ale pro mě technika byla pravý opak. Technika mě fascinovala, takže jsem byl opravdu ráda a spokojená, že mě vzali do obchodu, kde se prodává elektro.

S technikou si umím poradit dobře.

A dokonce i šéf byl se mnou hodně spokojený, protože oceňoval na mě, jako na ženě, že se vyznám v technice a že taky dokážu něco opravit. Taky naši zákazníci oceňují moje neschopnosti, protože jsem jim vždycky dokázala skvěle odpovědět na otázku, která se týkala například techniky a nějakého zboží u nás v obchodě. Těšilo mě to a já jsem si řekla, že se vlastně vyplatí se něco naučit opravdu dokonalé. No, někdo umí dokonalé cizí jazyk anebo nějaký sport a já zase umím dokonalé se vyznat v technice a nebo něco opravit. A taky dokáži opravdu skvěle poradit. A řekla jsem si, že bych taky někoho mohla třeba doučovat nebo učit někoho, aby si něco sám doma opravil. Vždyť technika mlže být velká zábava. Technika jde s dobou, takže je stále se co učit a zdokonalovat se.