Představme si obytný vůz budoucnosti

Na začátku září se v Düsseldorfu konala výstava Caravan Salon. Kromě mnoha jiných modelů se tam objevila také německá společnost Hymer Group, která představila nový koncept komfortního cestování s názvem VisionVenture. Na trh by se měl dostat v roce 2025, což není vůbec daleko. Na co všechno se můžeme těšit?
 cestovatelský pár

Futuristický model pro dva

Vůz je navržený tak, aby se do něj pohodlně vešli a vyspali dvě osoby. Obytňák je koncipovaný podle nejnovější generace Mercedes-Benz Sprinter. Přidali k němu ale mnoho vylepšení. Díky tomu nabídne nejen nádherný design interiéru, ale také nafukovací střešní stan nebo variabilní koupelnu.
 

Dokonalé pohodlí na střeše

První, čeho si všimnete je výklopný stan na střeše. Nabízí sedm centimetrů silné stěny, které lze nafouknout. Díky tomu poskytují i dobrou zvukovou i tepelnou izolaci. Říkáte si, jak se nahoru dostanete? Nebojte, nebudete tam muset skákat. V interiéru najdete schody, které zároveň plní i funkci úložného prostoru a pod nimi najdete i kuchyň.
 

Funkční místnosti

Bez obav, do kuchyňky se v klidu vejdete a stejně tak vás jistě potěší i prostorná koupelna, ve které si dokonce můžete posunout zeď a udělat ji tak ještě větší. V zadní části potom najdete dva malé gauče a šikovný stolek, který můžete sklopit. A teď malé překvapení.
 
Pod jedním z gaučů totiž najdete malý gril, který můžete rozpálit na terase. Ta snadno vznikne ze zadní stěny, která je stejně jako u některých SUV rozdělena na dvě části. Z horní části vytvoříte stříšku, zatímco ze spodní s dřevěným obložením snadno uděláte malou terasu.
 hory v zrcátku

Luxusní detaily

Variabilita je velmi silnou stránkou a nedílnou součástí VisionVenture. Z toho důvodu tam najdete spoustu šikovných vychytávek jako je nejen posuvná stěna či nafukovací stěny, ale také vnitřní stěny s drážkami, ke kterým můžete připojit úložné prostory, dekoraci apod.
 
Pro spolujezdce bude skvělé slyšet, že jeho sedadlo je otočné a přímo za ním se nachází výklopný stolek. Můžete si tam proto vytvořit případný pracovní prostor.