Účinky mořské soli v domácím bazénu vás překvapí

Mořskou sůl a její blahodárné účinky zná snad každý. Speciální mořskou sůl můžete ovšem použít i do bazénu. Slaná voda v domácích bazénech je obrovským hitem. Má řadu výhod a budete si připadat jako u moře, a to doslova a do písmene. Zlepší kvalitu vody a zároveň se můžete zbavit používání chemických prostředků.

Bazénová mořská sůl zažívá v posledních letech obrovský boom. Její přednosti zaujmou každého z nás. Tato sůl je plná nejrůznějších prospěšných látek, které příznivě působí na naše tělo. Stejně jako voda v moři, tak i voda ve vašem bazénu se rázem stane velmi šetrnou a výživnou pro vaši pokožku. Dále vám mořská sůl zajistí krásně průzračnou vodu, která bude zbavena nejrůznějších patogenních látek.

Mořská sůl

Průzračná voda bez bakterií a řas

Pokud se rozhodnete používat ve svém bazénu mořskou sůl, rozhodně se vydáte správným směrem. Mořská sůl totiž zajistí, že se ve vašem bazénu nebudou nacházet sinice či nejrůznější bakterie. Všechny tyto patogeny totiž dokáže zdárně eliminovat. Jejím používáním si tak zajistíte dokonale čistou a nezávadnou vodu v bazénu po celou sezónu. Při splnění určitých podmínek lze mořskou sůl používat místo klasické bazénové chemie.

Abyste dosáhly těch nejlepších výsledku, je vždy nutné se držet pokynů týkajících se dávkování, které naleznete na obalu výrobku či v příručkách nejrůznějších zařízení, která se využívají k úpravě bazénové vody.

Průzračná bazénová voda

Zbavte se chemie jednou pro vždy

Pokud se rozhodnete pro dezinfekci a čistění vody využívat pouze kvalitní filtraci a mořskou sůl, bude se vám k tomu hodit ještě speciální přístroj nazývaný solinátor. Ten funguje naprosto jednoduše a zajistí, že sůl bude chemicky reagovat tak, že bude vznikat přírodní chlór, který vám vydezinfikuje vodu v bazénu. Používáním mořské soli v kombinaci se solinátorem vám odpadne řada starostí s nekvalitní vodou v bazénu a nebudete muset myslet na pravidelné používání bazénové chemie.