Únikové hry, zábava pro každého?

V nedávné době jsem se společně s přáteli zúčastnil mojí první únikové hry. Do té doby jsem měl pocit, že to rozhodně není nic pro mne. Ukázalo se ale, že to vůbec není pravda. Úniková hra je absolutně bezvadné a skvělé cvičení pro mozek, tělo, ale hlavně pro spolupráci lidí, kteří se jindy do ničeho takového nepustí.
nouzový východ
Všechny únikovky mají v podstatě stejný princip. Ocitnete se spolu se svými kamarády v jedné, nebo více uzamčených místnostech a vaším úkolem je dostat se z této místnosti, pokud možno, co nejrychleji jen pomocí vyřešení logických úkolů – šifry, která vede k východu z místnosti. Hry mývají většinou námět nějakých slavných hororových, nebo detektivních filmů či knih, jako je například Sherlock Holmes, Saw, Tajemství hlavolamu, nebo Titanic.
zničená věznice
Únikové hry lze rozdělit podle obtížnosti na hry pro začátečníky, pokročilé a pro experty, dále pak podle ceny, ta se pohybuje od 600 Kč do 2 000 Kč pro celou skupinu. Časový limit pro hru pak standardně bývá 40 minut až 2 hodiny. Úkoly je však možno splnit mnohem rychleji, nejrychlejší herní časy pak bývají zhruba okolo dvaceti minut.
Celou dobu je také dbáno na bezpečnost účastníků. S organizátory hry bývá možnost navázat spojení buď pomocí vysílaček, nebo skrz kamerový systém.  Tak či tak je skupina po celou dobu monitorována organizátorem. Vysílaček je také možno použít ve chvíli, kdy nemůžete přijít na řešení nějakého konkrétního problému. V takovém případě vám obsluha podá aspoň malou nápovědu.
místnost šerifa
Pokud tedy máte v blízké době volné odpoledne, dejte vědět svým známým, nebo rodině a zarezervujte si termín na libovolnou únikovku ve vašem okolí. Uvidíte, že nebudete litovat ani vynaložených peněz, ba ani času, který na únikovce strávíte. No a i kdyby se vám náhodou únikovka nevyvedla, už to že strávíte večer jinde než u počítače, nebo u televize stojí za to!