Vyberte vhodné svítidlo do svého interiéru


Osvětlení interiéru může být pro mnoho lidí nedůležité, ale pro mnoho i velmi důležité. Stropní svítidla, lampy i lampičky dokážou skvěle dokreslit interiér, na druhou stranu ho ale můžou i zničit. Vybrat správné světlo je někdy opravdu oříšek, protože trendy se neustále mění a každou chvíli se vám může líbit něco jiného.

lustr na lanku

Vybírejte taková světla, která se vám líbí a která se do vašeho interiéru hodí. Je jasné, že pokud máte zařízený byt či dům v rustikálním stylu, nekoupíte do něj přehnaně moderní lustr. Stejně tak v moderním příbytku nebude úplně dobře vypadat světlo rustikálního stylu. Ačkoliv se nemusíte bát experimentovat, dobře své rozhodnutí před nákupem zvažte. Jestliže máte navíc v místnosti více svítidel, je důležité aby k sobě ladila.

Pokud máte nižší stropy je lepší volit přisazená svítidla a lustry. Místnost díky rozptýlení světla opticky zvětší. Pokud máte však strop vysoký, můžete zvolit například lustr na lanku light4home.cz. Vypadají skvěle nad konferenčním i jídelním stolem. Stejně jako na to, jestli bude lustr spuštěný nebo u stropu se zaměřte na velikost světla. Obrovské lustry mohou prostor jak doplnit, tak ho rozbít. To samé platí o malých a nevýrazných světlech. Velikost svítidla by měla být úměrná místnosti.

svítidla

Dnešní moderní doba umožňuje také vybrat si barvu a intenzitu světla. K mnoha lustrům i lampám se dá koupit ovladač, který umí měnit intenzitu i teplotu světla. A pokud to v sobě nemá svítidlo, pak se dá koupit i žárovka s ovladačem. Místnost kromě lustrů můžete doladit i led pásky. Umí příjemně podsvítit nábytek a doladit tak nábytek celého interiéru. Navíc vydávají tlumené osvětlení, takže se skvěle hodí i do ložnice.

Při výběru svítidel se snažte, aby krásně ladili do interiéru, který budou zdobit. Radou od prodejce nebo bytového návrháře nic nezkazíte.