Když se nacházíte ve finanční tísni, aneb možnosti, o kterých možná nevíte

Finanční potíže mohou potkat téměř kohokoliv. Ze dne na den se můžete ocitnout na mizině, a to vinou vnějších okolností, nebo špatného hospodaření s financemi. Když se pak z finančních potíží jakž takž vyhrabete, a zajistíte si pravidelný příjem, zbývá ještě spousta věcí k řešení, a úspory jsou mizivé. Jaké jsou tedy možnosti?

dolarové bankovky

Příspěvky

Sociální dávky jsou mnoha lidmi odsuzovány, protože v nich vyvolávají pocit, že jsou určeny ke zneužívání těmi, komu se nechce pracovat. Tento systém dávek má však člověku pomoci v nelehké finanční situaci, aby se dokázal znovu postavit na nohy, a nesklouzl na dno společnosti. Je to pomoc, kterou stát nabízí občanům k tomu, aby si zajistili důstojné životní podmínky, při nichž pak lépe najdou řešení svých potíží. Může se jednat o příspěvek na bydlení, přídavky na děti, náhradní výživné, nebo dokonce i pohřebné. Zda máte na dávky nárok zjistíte od sociálních pracovníků, či dokonce pomocí kalkulaček na internetu.

komínky z mincí

Půjčky

V případě, že jsou vaše příjmy již stabilní, ale stále potřebujete rychle uhradit nějaké výdaje, můžete si zažádat o půjčku. Buď to vyzkoušíte ve své bance, nebo v nebankovní společnosti. Půjčku od nebankovní společnosti získáte rychleji, snadněji, a mnohdy nejsou problémem ani záznamy v registru. Některé společnosti nabízejí například nebankovní americké hypotéky Hypotekybezregistru, které lze použít jak na různé osobní výdaje, tak i na vyplacení z exekuce, nebo dokonce ke konsolidaci nevýhodných půjček. Podmínky bývají mnohdy podobné těm bankovním, s tím že můžete získat až 70% odhadní ceny vaší nemovitosti. Například u společnosti Hypotéky bez registru máte možnost rozvrhnout si splátky až na 30 let, tudíž si je nastavit tak, aby vás splácení příliš nezatěžovalo.

Pronájem

Další možností, jak přijít k penězům, je pronájem. Pokud bydlíte v žádané oblasti, a máte v domě, či bytě pokoj navíc, můžete jej pronajmout například studentům, cestovatelům, nebo někomu, kdo to zrovna potřebuje. Získáte tak peníze na to, co je zrovna potřeba zaplatit.