Zvládnete se starat o netypické zvíře pro chov?

Dnes už můžeme říct, že téma domácích zvířat, se vcelku rozrůstá. Chovatelé jsou dnes čím dál tím víc kreativní, že jim klasický chov křečka, psa či kočky zkrátka nestačí. Dnes už je čím dál tím víc oblíbený chov neobvyklých zvířat pro chov. Avšak čím neobvyklejší vaše zvířátko bude, tím víc například utratíte u veterináře, který se bude na exotické a divoké druhy specializovat. Takže chov takových zvířat může být velmi zajímavý, ale naopak i velmi drahou záležitostí. Exotická zvířátka nejsou avšak pro každého. Předtím, než si takové zvíře potenciální majitel pořídí, měl by podstoupit rozsáhlé a hluboké studium věnující se péči o daný druh zvířete, nejlépe hned z několika zdrojů. Nicméně kde tyto informace zjistit?

Skunk

Některé zoologické zahrady zveřejňují a vydávají podrobné návody péče o různé druhy zvířat. Dále samozřejmě informace o chov takového zvířete lehce naleznete na různých internetových fórech, kde se mohou nacházet už nynější chovatelé vašeho vysněného zvířete. Po tomto hledání byste měli uvážit, jestli se dokážete opravdu postarat o zvíře, které si přejete a zajistit mu tak dobrý domov. Může se stát, že o nějaké zvíře nemusí být snadná starost, jako jsou například ve většině případů hlodavci, a nebudete si vědět rady.

Ježek

Mezi nyní oblíbené chovy takových netypických zvířat jsou různí hlodavci. Samozřejmě známe křečky, morčata či osmáky, ale lidé mají nyní v oblibě například i veverky, poletuchy, pískomily, chipmunky, bodlinatky nebo také mary stepní. Většina těchto zvířat dokáže bez problémů žít v bytě s možností vycházky ven a jsou vcelku snadná pro chov. Dále lidé chovají i jiná zvířata, jako je tchoř nebo skunk, i když se tváří jako neškodné zvíře, dokáže svému chovateli připravit docela perné chvilky, především díky pachovým žlázám. Dále se v domácnostech setkáme s liškami, ježky a různými členovci, zkrátka chov zvířat se neustále rozvíjí a dle mého je to skvělá věc.