Zvýšený komfort během menstruace

Vybrat opravdu kvalitní menstruační pomůcky není zase tak snadné jak by se na první pohled mohlo zdát. Je potřeba zvážit vše, co na výběr má vliv. Většinou je to komfort, dostupnosti a cena, ale vzhledem k tomu, že se poslední roky hodně mluví o životním prostředí, má na výběr hygieny vliv i zátěž pro životní prostředí. Kdo chce trochu ulevit životnímu prostředí, ten se snaží snížit produkovaný odpad na minimum. Někdo už nepožívá jednorázové tašky a sáčky, někdo další používá ekologické prací prášky. A ženy mohou snížit množství odpadu používáním opakovaně použitelných menstruačních pomůcek.

žena v prádle

Diskrétnost, komfort i ekologie
Mezi ekologické menstruační pomůcky patří kalíšek. Je vyrobený z lékařského silikonu, takže je zdravotně zcela nezávadný. Zavádí se podobně jako tampon, vydrží zhruba stejně dlouho a po vyjmutí jej stačí omýt vodou a může se používat znova. Právě tato část některým ženám nevyhovuje, protože mají obavy z omývání mimo domov. Díky tomu že kalíšek vydrží až 12 hodin v závislosti na intenzitě krvácení, často jej stačí vyměnit před odchodem z domu a poté až se domů vrátíte. Je to ale samozřejmě o zvyku.

černé prádlo

Menstruační kalhotky jsou druhou ekologickou alternativou k běžným vložkám a tamponům. Používají je ženy, které chtějí zdravotně nezávadné pomůcky, které se nemusí zavádět do těla. Kalhotky jsou skvělé, protože se dají používat od první menstruace. Jejich jednoduchost spočívá v tom, že se prostě nosí místo klasického prádla. Potom je stačí namočit a vyprat na 30 stupňů. Je potřeba dodržovat pokyny k údržbě, protože jedině správnou údržbou vám vydrží opravdu dlouho. Díky tomu jsou i ekologické a paradoxně jsou levnější, protože je zaplatíte jen při nákupu a pak už máte vystaráno na několik měsíců až let dopředu. Vyzkoušejte je, jejich nákup a nošení se opravdu vyplatí.