Jak zabavit děti v autě

Ano každý z nás to známe. Zazvoní budík v neděli časně ráno. Všichni vstaneme dáme si rychlou snídani, proběhneme koupelnou a už se ozývá celým bytem dětský křik. Ano děti se zase těší na výlet. Vy a váš muž se děsíte, zda je všechno sbalené a nic nechybí. I na zdánlivě malý výlet si s sebou bereme půl domácnosti. Ano sláva, děti jsou připoutáni v autosedačkách a muž už startuje auto. Konečně se můžete vydat vstříc novým dobrodružstvím. Nejde o to, jak děti zabavit na výletě a vymyslet kam se na něj vydáte. Ale problém je v tom, že nevíme a také neumíme svoje děti na cestách v autě zabavit. A to je často veliký problém.

děti v autě

Děti jsou nevrlé, protivné a dost často se začnou hned nudit. Ano v některých případech děti usnou. A to buď na cestě tam anebo při cestě nazpátek. A teď pár osvědčených rad a triků, jak si s nudou v autě hravě poradíte. Tak za prvé vždycky přibalte do auta svému dítku jeho oblíbené knížky a časopisy. Například hravé čtení s Albi tužkou může přinést na cestu v autě mnoho zábavy a her. Dokonce v těchto knížkách najdete i poučné kvízy a cvičení, které navíc vaše děti i vzdělávají. Pokud se u nás najde rádio digitální, můžete například dětem naladit rádio Piggy. Je plné mluvených pohádek pro děti. Také tu najdete disko písně i pohádkové písničky.

město

S tímto rádiem se určitě nebudete za žádných okolností nudit. Můžete hrát s dětmi v autě i různé druhy pozorovacích her. A to třeba takové, že si před jízdou rozdělíte, jaká auta podle barev budete hledat. A potom si zapíšete do seznamu jejich počet. To samé můžete udělati s tím, že auta vyměníte za zvířátka. Jako další varianta je, že dětem předem vytisknete trasu cesty. A na ní potom zanesete památky a důležitá místa a centra, které budete po cestě míjet. Děti tak uvidí, jak jim cesta krásně ubíhá a mohou kontrolovat co jste již minuli a těšit se na to co je čeká. Také třeba hru hádej, kdo jsem. Princip hry je v tom, že někdo si myslí například nějakou pohádkovou bytost a ostatní pomocí otázek ano či ne hádají jaká bytost to je. Takže možnosti, jak po cestě nepřijít o poslední zbytky vašich nervů určitě existuje.