Africký šnek jako skvělá volba pro netradičního domácího mazlíčka

Přemýšlíte nad tím, které domácí zvíře by Vás nadchlo a bavilo? Výběr je velký. Každý z nás musí před pořízením mazlíčka zvážit, jestli je schopný dát mu vše potřebné. Každé zvíře je jiné a každé má samozřejmě jiné potřeby. Musíme si rozmyslet kolik času jsme schopni zvířeti věnovat. Také finanční stránka je důležitá. A co teprve světem vládnoucí alergie. Pokud jste ze svého výběru vyřadili klasická zvířátka jako je pes, kočka, morče, králík, rybičky nebo třeba agama, pak se jistě rádi zaměříte na ty netradiční. Které to jsou? Mám na mysli africké šneky. Slyšeli jste již o nich někdy? Je to velice zajímavý tvor, který je aktivní hlavně v noci.

Africký šnek

Jsou ale i tací, kteří lezou i přes den. Jsou skvělí na pozorování při přijímání stravy nebo vápníku, který potřebují pro dobrou stavbu své ulity. Ulita totiž ve šnečím životě hraje významnou roli. Někteří jsou i mazliví tvorové. No vážně! A každý druh má originální ulitu, která se mění růstem a stářím šnečka. Africký šnek se dorůstá různé délky. Někteří mají v dospělosti okolo devíti centimetrů, jiní třeba i dvacet centimetrů. V zajetí se dorůstají z pravidla menších rozměrů, ve volné přírodě je to samozřejmě jiné a šneci bývají větší. 

Šnek a kapradiny
Jejich chov není nějak extra náročný, ale některé druhy vyžadují větší přesnost ohledně vlhkosti a teploty. Chovatelé na chov šneků využívají hlavně plastové boxy, někteří terária. Ale ty jsou složitější na údržbu. Box je prostě praktičtější. Je dobré do boxu udělat jen pár menších děr, kvůli vzduchu. Více není potřeba, dobře se pak udržuje vzdušná vlhkost. Jako podestýlku kupte kokosové vlákno, takzvaný lignocel, pořiďte sépiovou kost a krmný vápenec, jako stravu nabídněte zeleninu a občas ovoce. To vše dejte na plastové misky. Šneci mají rádi úkryty, volte měkký materiál. Přidejte mech nebo rostliny a je to!